GP LED globlampa mini, E27, DIM, 6W (40W), 470lm, 778074-LDCE1
Art. nr. 472103
GP LED Mini Globe är särskilt användbara i armaturer som kräver små, kompakta lampor. De har ett varmt, ombonat ljus och passar bra som accentbelysning.
- Lumen: 470
- Effekt: 6W (motsvarar 40W)
- Sockel: E27
- Livslängd: 15 000 timmar
Beskrivning
GP LED Mini Globe
GP LED Mini Globe är särskilt användbara i armaturer som kräver små, kompakta lampor. Trots sin storlek är lamporna mycket energisnåla. De har ett varmt, ombonat ljus. Mini Globe passar som accentbelysning för att skapa stämningsfulla ljuspunkter.
| Lampsockel | E27 |
|---|---|
| Färgtemperatur (K) | 2700K |
| Form | Mini glob |
| Dimbar | Ja |
| Energiklass | G |
| Livslängd (h) | 15000h |
| Ljusstyrka (lm) | 470 |
| Effekt (Watt) | 6 |
| Motsvarar (Watt) | 40W |
| Display Lumen Range | 201 |
| Display Watts | 6W - 10W |
| Statistiknummer | 8539520000 |
| E-nummer | 8294244 |
| Varumärke | GP |
| Tillverkningsland | Kina |
| Enhet | ST | 1-P | INKRT | EXKRT |
|---|---|---|---|---|
| Antal st/enhet | 1 | 1 | 8 | 48 |
| Bruttovikt (kg) | 0.06458 | 0.104 | 0.833 | 3.1 |
| Nettovikt (kg) | 0.02458 | 0.05 | 0.4 | 1.18 |
| Bruttovolym (m3) | 0.00104 | 0.04978 | ||
| Nettovolym (m3) | ||||
| Längd (mm) | 50 | 245 | 628 | |
| Höjd (mm) | 120 | 120 | 128 | 266 |
| Bredd (mm) | 140 | 140 | 205 | 298 |
| EAN kod | 4895149078074 | 4895149078432 | 4895149078791 |