Housegard Thin, palovaroitin itsetestauksella, sisäänrakennettu 10 vuoden paristo
Palovaroitin asuinrakennuksiin integroidulla 10 vuoden paristolla ja automaattisella itsetestillä.
• Sinetöity paristo, käyttöikä 10 vuotta
• Automaattinen itsetesti 24 tunnin välein
• Testi- ja taukopainike
• Hälytysmuisti (24 h)
• Sertifioitu EN 14604 -standardin mukaisesti
Tuotekuvaus
Palovaroitin asennettavaksi asuinrakennuksiin, joissa savun havaitseminen on osa rakennuksen paloturvallisuutta. Laitteessa on integroitu paristo pitkää käyttöaikaa varten sekä toimintoja, jotka helpottavat laitteen toiminnan seurantaa.
Ominaisuudet & käyttö
Palovaroitin reagoi savuhiukkasiin ja käynnistää sykkivän hälytysäänen savua havaittaessa. Testipainikkeella voidaan tarkistaa laitteen toiminta ja taukotoiminto mahdollistaa hälytyksen tilapäisen vaimentamisen.
Laite suorittaa automaattisen itsetestin 24 tunnin välein, jolloin sisäiset toiminnot tarkistetaan. Mahdollisista vioista ilmoitetaan äänimerkillä. Hälytysmuisti näyttää, onko laite ollut hälytystilassa viimeisen 24 tunnin aikana.
Turvallisuus & laatu
Palovaroitin on testattu ja sertifioitu standardin EN 14604 mukaisesti sekä CE-merkitty. Tuotteella on 5 vuoden takuu valmistusvirheitä vastaan. Asennus tulee tehdä palovaroittimien sijoittamista koskevien suositusten mukaisesti.
| Hälytyssignaali | ≥ 85 dB / 3 m |
|---|---|
| Vaihdettava akku | Ei |
| Akun kesto | 10 vuosi |
| Lämpötila-alue | 0 °C / +40 °C |
| Taukotoiminto | Kyllä |
| Virtalähde | CR123A |
| Ilmaisintyyppi | Optinen |
| Sertifiointi | EN 14604, CE |
| Virtalähde | 3V |
| Malli | SA712 |
| Snro | 7113590 |
| Tullinimike | 8531103000 |
| Tuotemerkki | Housegard |
| Alkuperämaa | Kina |
| Yksikkö | ST | 1-P | INKRT | EXKRT |
|---|---|---|---|---|
| Määrän muuntokerroin | 1 | 1 | 10 | 40 |
| Bruttopaino (kg) | 0.185 | 0.165 | 1.72 | 7.4 |
| Nettopaino (kg) | 0.12 | 0.12 | 1.2 | 4.8 |
| Bruttotilavuus (m3) | 0.00059 | 0.00499 | 0.02386 | |
| Nettotilavuus (m3) | ||||
| Pituus (mm) | 50 | 240 | 340 | |
| Korkeus (mm) | 22 | 130 | 130 | 260 |
| Leveys (mm) | 110 | 130 | 160 | 270 |
| EAN-koodi | 7320896011687 | 17320896011684 | 27320896011681 |