Housegard jauhesammutin letkulla 6 kg, PE6HR-C
6 kg jauhesammutin on ensisijainen valinta omakotitaloon, huoneistoon ja loma-asuntoon, mutta soveltuu myös julkiselle sektorille, toimistoihin ja teollisuuteen.
- Teholuokat: 43A 233B C
- Seinäteline sisältyy
- Toimintalämpötila: -30 °C / +60 °C
- Ajoneuvoteline art.no 600254 (ei sisälly)
- Sertifiointi: SFS-EN3, CE, Wheelmark
-
Sammuttimemme ovat EPD‑varmennettuja – kolmannen osapuolen tarkastamaa ympäristödataa koko tuotteen elinkaaren ajalta.
Tuotekuvaus
Jauhesammutin on monipuolinen ratkaisu kaupallisiin kohteisiin, teollisuuteen ja ajoneuvoihin. Se soveltuu kiinteiden materiaalien, nesteiden ja kaasujen sammuttamiseen (luokat A, B ja C), mikä tekee siitä laajasti käytettävän vaihtoehdon ammattilaiskäytössä.
Hyvä sammutusteho suhteessa painoon sekä toimiva kantama mahdollistavat tehokkaan sammutuksen turvalliselta etäisyydeltä. Soveltuu käyttöön jopa −30 °C asti.
EPD-varmennettu ympäristödata
Sammuttimet ovat EPD‑varmennettuja ja niiden ympäristövaikutukset on dokumentoitu kolmannen osapuolen toimesta. Tämä tarjoaa vertailukelpoista ja läpinäkyvää tietoa hankintoihin ja projekteihin.
Teholuokka
Teholuokka perustuu standardoituihin testeihin ja kuvaa sammuttimen kapasiteettia eri palotilanteissa.
Korvaus käytön yhteydessä
Jos sammutinta käytetään viiden vuoden sisällä ostopäivästä, uusi tuote toimitetaan ilman lisäkustannuksia edellytysten täyttyessä.Tuote tulee rekisteröidä kuuden kuukauden sisällä ja ostokuitti tulee pystyä esittämään.
| Sammutusaine | Jauhe |
|---|---|
| Teholuokka | 43A 233B C |
| Paloluokka | ABC |
| Toimintalämpötila | -30 °C / +60 °C |
| Koko | 6 kg |
| Tyhjennysaika | 22 sek |
| Toimintapaine | 15 bar |
| Heittoetäisyys | 4-6 m |
| Sertifiointi | EN3, CE, MED |
| Malli | PE6HR-C |
| Sylinterimateriaali | Teräs |
| Ponnekaasu | Typpi |
| Tullinimike | 8424100080 |
| Tuotemerkki | Housegard |
| Alkuperämaa | Kina |
| Yksikkö | ST | 1-P | PALL |
|---|---|---|---|
| Määrän muuntokerroin | 1 | 1 | 54 |
| Bruttopaino (kg) | 9.6 | 9.6 | 540 |
| Nettopaino (kg) | 9.3 | 9.3 | 6 |
| Bruttotilavuus (m3) | 0.0135 | 0.0135 | |
| Nettotilavuus (m3) | 9 | ||
| Pituus (mm) | 191 | 155 | 1200 |
| Korkeus (mm) | 520 | 540 | 1080 |
| Leveys (mm) | 150 | 155 | 800 |
| EAN-koodi | 7320896001435 |