(Korvaa aiemman artikkelin 600124-60)
CGS-jauhesammutin on tehokas A-, B- ja C-luokan palojen sammuttamisessa.
Soveltuu käytettäväksi asunnoissa, vapaa-ajan veneissä, asuntovaunuissa, busseissa, kuorma-autoissa, leikkuupuimureissa, koneissa, tulitöissä jne.
- Teholuokka: 55A 233B C
- Seinäkiinnike sisältyy
- Sertifiointi: EN3-7, CE, Wheelmark
- Lämpötila-alue: -30 °C – +60 °C
Tuotekuvaus
Suunniteltu ammattikäyttöön
Jauhesammutin on tarkoitettu ammattikäyttöön ja teollisiin ympäristöihin, joissa vaaditaan suurta sammutuskapasiteettia ja luotettavaa toimintaa. Suurempi sammutusainemäärä mahdollistaa laajempien kohteiden suojaamisen.
Jauhe sammutusaineena
ABC‑jauhe katkaisee palamisprosessin ja soveltuu kiinteiden aineiden, nesteiden ja kaasujen paloihin. Sammutinta voidaan käyttää myös sähköasennusten paloissa, kun turvaetäisyys huomioidaan.
PFAS‑ ja tensidivapaa sammutusaine
Sammutusaine on vapaa PFAS‑yhdisteistä ja tensideistä ja täyttää ammattikäyttöön tarkoitettujen palosammuttimien vaatimukset.
| Sammutusaine | Jauhe |
|---|---|
| Teholuokka | 55A 233B C |
| Paloluokka | ABC |
| Extinguisher License ID | 20200450/RUI 04 |
| Toimintalämpötila | -30 °C / +60 °C |
| Koko | 12 kg |
| Tyhjennysaika | 33 s |
| Toimintapaine | 15 Bar |
| Heittoetäisyys | 4-6 m |
| Sertifiointi | EN3-7, CE, Wheelmark |
| Malli | PE12CR-A |
| Sylinterimateriaali | Teräs |
| Ponnekaasu | Typpi |
| Snro | 6403532 |
| Tullinimike | 8424100080 |
| Tuotemerkki | CGS |
| Alkuperämaa | Kina |
| Yksikkö | ST | 1-P | PALL |
|---|---|---|---|
| Määrän muuntokerroin | 1 | 1 | 25 |
| Bruttopaino (kg) | 17.5 | 17.5 | 462.5 |
| Nettopaino (kg) | 17 | 17 | 5 |
| Bruttotilavuus (m3) | 0.0237 | 0.0237 | |
| Nettotilavuus (m3) | 5 | ||
| Pituus (mm) | 198 | 1200 | |
| Korkeus (mm) | 580 | 605 | 1100 |
| Leveys (mm) | 190 | 198 | 800 |
| EAN-koodi | 7320896001244 |