(Korvaa aiemman artikkelin 600123-60)
CGS-jauhesammutin on tehokas A-, B- ja C-luokan palojen sammuttamisessa.
Soveltuu käytettäväksi asunnoissa, vapaa-ajan veneissä, asuntovaunuissa, busseissa, kuorma-autoissa, leikkuupuimureissa, koneissa, tulitöissä jne.
- Teholuokka: 55A 233B C
- Seinäkiinnike sisältyy
- Sertifiointi: EN3-7, CE, Wheelmark
- Lämpötila-alue: -30 °C – +60 °C
Tuotekuvaus
Rakenne vaativiin ympäristöihin
Palosammutin on suunniteltu ammattikäyttöön vaativissa ympäristöissä, joissa tarvitaan suurta sammutuskapasiteettia ja kestävyyttä. Rakenne soveltuu ajoneuvoihin ja teollisiin kohteisiin.
Jauhe sammutusaineena
ABC‑jauhe katkaisee palamisprosessin ja soveltuu kiinteiden aineiden, nesteiden ja kaasujen paloihin. Käyttö on mahdollista myös sähköasennusten paloissa, kun turvaetäisyys huomioidaan.
PFAS‑vapaa sammutusaine
Sammutusaine on PFAS‑vapaa ja täyttää ammattikäyttöön tarkoitettujen palosammuttimien vaatimukset.
| Sammutusaine | Jauhe |
|---|---|
| Teholuokka | 55A 233B C |
| Paloluokka | ABC |
| Toimintalämpötila | -30 °C / +60 °C |
| Koko | 6 kg |
| Tyhjennysaika | 23 s |
| Toimintapaine | 15 Bar |
| Heittoetäisyys | 4-6 m |
| Sertifiointi | EN3-7, CE, Wheelmark |
| Malli | PE6CR-A |
| Sylinterimateriaali | Teräs |
| Ponnekaasu | Typpi |
| Snro | 6403531 |
| Tullinimike | 8424100080 |
| Tuotemerkki | CGS |
| Alkuperämaa | Kina |
| Yksikkö | ST | 1-P | PALL |
|---|---|---|---|
| Määrän muuntokerroin | 1 | 1 | 54 |
| Bruttopaino (kg) | 9.6 | 9.6 | 538 |
| Nettopaino (kg) | 9.3 | 9.3 | 6 |
| Bruttotilavuus (m3) | 0.0135 | 0.0135 | |
| Nettotilavuus (m3) | 9 | ||
| Pituus (mm) | 191 | 158 | 1200 |
| Korkeus (mm) | 520 | 542 | 1090 |
| Leveys (mm) | 150 | 158 | 800 |
| EAN-koodi | 7320896001237 |