(Korvaa aiemman artikkelin 600119-60)
CGS-jauhesammutin on tehokas A-, B- ja C-luokan palojen sammuttamiseen.
Sopii henkilöautoihin, vapaa-ajan veneisiin, asuntovaunuihin, asuntoautoihin, kuorma-autoihin ja säiliöautojen hytteihin.
- Teholuokka: 13A 89B C
- Seinäkiinnike sisältyy
- Sertifiointi: EN3-7, CE, Wheelmark
- Lämpötila-alue: -30 °C / +60 °C
Tuotekuvaus
Rakenne vaativiin ympäristöihin
Palosammutin on suunniteltu käyttöön vaativissa ympäristöissä, joissa esiintyy tärinää, lämpötilavaihteluita ja korroosioriskiä. Säiliö on valmistettu laadukkaasta teräksestä ja venttiili sekä kahva ovat ruostumattomia, mikä parantaa kestävyyttä ja käyttöikää.
Jauhe sammutusaineena
ABC‑jauhe on monipuolinen sammutusaine, joka katkaisee palamisprosessin. Sitä käytetään kiinteiden aineiden, nesteiden ja kaasujen paloihin ja se soveltuu kohteisiin, joissa paloriskit vaihtelevat. Jauhetta voidaan käyttää myös sähköasennusten paloissa, kun turvaetäisyys huomioidaan.
PFAS‑vapaa sammutusaine
Sammutusaine on PFAS‑vapaa ja täyttää ammattikäyttöön tarkoitettujen palosammuttimien voimassa olevat vaatimukset.
| Sammutusaine | Jauhe |
|---|---|
| Teholuokka | 13A 89B C |
| Paloluokka | ABC |
| Toimintalämpötila | -30 °C / +60 °C |
| Koko | 2 kg |
| Tyhjennysaika | 10 s |
| Toimintapaine | 15 Bar |
| Heittoetäisyys | 3-5 m |
| Sertifiointi | EN3-7, CE, Wheelmark |
| Malli | PE2CR-A |
| Sylinterimateriaali | Teräs |
| Ponnekaasu | Typpi |
| Snro | 6403526 |
| Tullinimike | 8424100080 |
| Tuotemerkki | CGS |
| Alkuperämaa | Kina |
| Yksikkö | ST | 1-P | EXKRT | PALL |
|---|---|---|---|---|
| Määrän muuntokerroin | 1 | 1 | 6 | 108 |
| Bruttopaino (kg) | 4 | 3.8 | 24 | 457 |
| Nettopaino (kg) | 3.7 | 3.7 | 22.2 | 3 |
| Bruttotilavuus (m3) | 0.0056 | 0.0049 | 0.0336 | |
| Nettotilavuus (m3) | 6 | |||
| Pituus (mm) | 122 | 115 | 360 | 1200 |
| Korkeus (mm) | 367 | 375 | 390 | 1080 |
| Leveys (mm) | 110 | 115 | 240 | 800 |
| EAN-koodi |
Tuotedokumentit
Dokumentit paikallisella kielellä